Juha Takkinen och Aqua Zumba®. Juha Takkinen och Zumba® utomhus. Juha Takkinen och Zumba®evenemang. Juha Takkinen och Zumba® Kids.

Evenemang 2015

Med senast avhållna evenemang först.

 

Zumbathon för Rädda Barnen den 18 oktober i Linköping

Dansa Zumba i tre timmar och ge ditt stöd till barnen på flykt!

När: Söndagen den 18 oktober kl. 15-18. Dörrarna öppnar kl. 14.30.

Var: Globenteatern, Snickaregatan 2 B, Linköping.

Vad: Zumba för välgörenhet med lic. Zumbainstruktörer Juha Takkinen (Linköping) och Lindsey Martenez Hermosilla (Norrköping).

Pris: 199 kr för tre timmar eller 89 kr för den första timmens Zumba Gold-pass. Du kan även ge ett bidrag direkt till insamlingen hos Rädda Barnen. Boka plats på Zumbathonet via Juhas bokningssystem.

Av intäkterna går 75 % till Rädda Barnens Katastroffonden. Ta med handduk och flaska med vatten. Kom ombytt eftersom det finns begränsat med omklädningsrum på plats (fyra toaletter). Inga duschöjligheter finns. Dansa, träna och ha kul i ditt eget tempo! Zumbakläder säljs under evenemanget av Z-Tailer Edit Gado och fika serveras. Kom i god tid.

 

Maraton: Zumba på nattklubb, söndag 1 mars 2015

 

Jag firar 4 år som Zumbainstruktör och bjuder in till tre timmar Zumbamaraton på nattklubb i Linköping. ZJ Anssi Heikkilä är huvudgäst, officiell Zumbajammer som ger inspiration och nya koreografier. Zumbashoppen finns på plats med de senaste Zumbakläderna. Dansa dig glad och lycklig till inspirerande rytmer med fantastiska instruktörer. Inga förkunskaper krävs! Tema: Glitter!

  • När: söndag 1 mars kl. 16-19, dörrarna öppnar kl. 15.00 och Zumbashoppen finns på plats
  • Plats: Ågatan 57, Linköping
  • Med: ZJ Anssi Heikkilä, ZIN Edit Gado och ZIN Lady de Padua samt överraskningar.

Preliminärt körschema:

  • kl. 15.00 Dörrarna öppnar: registrering, mingel och Zumbashoppen öppen
  • kl. 16.00 Uppvärmning 10 min. med Juha och ZINs
  • kl. 16.10 Zumba® 45 min. mästarklass med ZIN Edit Gado
  • kl. 17.00 Zumba® 55 min. mästarklass med ZJ Anssi Heikkilä
  • kl. 17.55 Gruppfoto och pausunderhållning
  • kl. 18.10 Zumba® 15 min. med ZIN Lady de Padua
  • kl. 18.25 Zumba® 15 min. med battlelåtar med Juha och ZINs
  • kl. 18.40 Sambakarneval 15 min. med Lady de Padua
  • kl. 18.55 Nedvarvning och stretch.

Pris: 249 kr inklusive drop-in (barn under 12 år halva priset). Zumbainstruktörer som har deltagit på förmiddagens ZIN-jam med Anssi (se zumba.com) har 100 kr rabatt på entréavgiften (ange att du går på Zinjam och ska ha rabatt i kommentarsfältet nedan). Ta med handduk och flaska med vatten. Kom ombytt eftersom det bara finns toaletter på plats. Dansa och ha kul i ditt eget tempo! Kom i god tid.

Hashtaggar: #FunFinn

Boka plats via Juhas bokningsssystem, inkl. betalningsinformation.

PS! Klicka på bilden ovan så får du affischen i pdf-format eller ladda ned flygblad 2-per-A4 antingen i svartvitt eller i färg.

 

Välkommen till det nya årets första Dansfitnessmaraton! Tre timmar dans, rytmer och inspiration. Inga förkunskaper krävs!

  • Plats: Södergården, Holmsvägen 7 i Motala (Finska föreningens lokal)
  • Med licensierade Zumbainstruktörer Juha Takkinen och Carola Vega.

Körschema:

  • kl. 12.30 Dörrarna öppnar: registrering, mingel och fika
  • kl. 13.00 Zumba Gold® 55 min. med Juha Takkinen
  • kl. 13.55 Gruppfoto
  • kl. 14.00 Zumba® Fitness 50 min. med Carola Vega
  • kl. 15.00 Zumba® Fitness med battle, Juha och Carola.
  • kl. 16.00 Avslutning.

Pris: 199 kr inklusive drop-in (barn under 12 år halva priset) eller 85 kr för endast Zumba Gold®-passet. Ta med handduk och flaska med vatten. Kom ombytt eftersom det finns begränsat med omklädningsrum på plats (fyra toaletter och en dusch). Dansa, träna och ha kul i ditt eget tempo! Fika serveras. Kom i god tid.

Boka plats via Juhas bokningsssystem, inkl. betalningsinformation.

PS! Klicka på bilden ovan så får du affischen i pdf-format.

 

Tidigare evenemang 2014

Tidigare evenemang 2013

Tidigare evenemang 2012